20160605_230935-1

+TMK: ראיון עם מכבי פנאטיקס בעברית

ראיון שפורסם בפאנזין הגדול במזרח אירופה ותורגם על ידי אולטראס גייט.

היום אתם ארגון הגדול ביציע של האצטדיון שלכם. מתי התחילה הפעילות שלכם?
הארגון שלנו הוקם לפני 3 שנים. זה התחיל עם איחוד של קבוצת חברים משלוש פירמות שחקן12 , אולטראס מכבי וסאב 11. ביחד עם עוד כמה חברים שלפני לא השתייכו לארגונים . בתחילת דרכינו הינו כ-30 איש, אך כבר לאחר שנה ראשונה פירמו התחילו להתפרק וכהיום אנו כ-250 אוהדים.
האם זה נכון שארגון "אולטראס מכבי" הוא הותיק ביותר בישראל?
נכון , הם היו בין ארגונים הראשונים והביאו איתם השקפות אמיתיות של מנטליות אולטראס. הם התחילו בשנת 1996 אך הפעילות האמיתית הגיעה בשנת 2003.
הפירמה שלכם ימנית? לפחות ככה רואים אותכם באירופה.
אנחנו מאוד פטריותים ואת זה אפשר לראות בתפאורות ומעשים שלנו, יש בינינו גם חברי עם דעות מאוד ימניות. אנחנו מנסים להתרכז בנושא אוהדה פנאטית של המועדון אף לעיתים מציאות הישראלית מכתיבה לנו נושאים לא פשוטים להתמודד איתם.
איזה כמות האוהדים נוסעת למשחקי חוץ?
חברי ארגון מגיעים לכל משחקי בית וחוץ בדרך כלל במשחקי חוץ יש בסביבות 3000 אוהדים, מרחקים בישראל אינם גדולים בין הערים. נסיעה הכי ארוכה בליגה 250 ק"מ. אנו נוסעים כולם ביחד באוטובוסים שמארגנים או ברכבים, בדרך כלל משטרה תופסת אותנו בכניסה לעיר , ולא עוזבת עד האצטדיון עם סיום המשחק באותה דרך מלווים אותנו בחזרה , בישראל הם דואגים לעשות מקסימום הפרדה בין מחנות האוהדים. בכל מקרה מדי פעם יש פעולות ליד האצטדיון אך זה תמיד נגמר עם עצורים.
מה מדיניות כלפי פירוטכניקה?
חל איסור מוחלט על שימוש בפירו בישראל כאשר זה קורה המועדון סופג קנסות, משחקי רדיוס או ללא קהל. בשנים אחרונות יש הרבה פירו ביציע ודבר מתקבל באי הבנה מצידה של הנהלת המועדון שמנסה לאתר את אותם אוהדים ולעניש על ידי הרחקות ממגרשים.
איך נראה המצב בת"א, עיר של הדרבי, שמחולקת בין שני מחנות האוהדים?
אין איזה חלוקה ברורה , מה שכן להפועל יש אחוז גבוה יותר של אוהדים בדרום העיר. היום רוב אוהדים מתוגררים במטרופולין של ת"א שאותה ניתן לחצות ברכב תוך 30-40 דקות הכל צפוף. רוב המפגשים לא מתרחשבים בסביבה של אצטדיון ביום המשחק בתקופה האחרונה אלו בעיקר התקפות על אוטובוסים שבדרכם למשחק חוץ , קפיצות במועדונים ומסיבות וכמובן הפגנות פוליטיות. מכבי הוא מועדון עממי והפועל מצד השני עם דעות סוציאליסטיות שמאלניות שהשפיע על האוהדים וכהיום הם חלק מרשת "אנטיפא". בכללי למכבי יש בערך חצי מליון אוהדים ולהפועל כ-150 אלף.
אז אתם החזקים בישראל?
לדעתי אנחנו והפועל ללא כל ספק כמה רמות מעל כולם וזה נובע בעיקר מיריבות תמידית בינינו שמתקיימת כל השנה 24 שעות ביממה. גם לבית"ר ירושלים יש קהל מאוד חזק אבל הארגון שלהם שונה מארגוני אולטראס רגילים וברמה כללית הם פחות מאוחדים ומאורגנים.
המהומה הגדולה שלך היא …?
מאירועים אחרונים זה דרבי לפני שנה כאשר בפעם ראשונה בהיסטוריה דרבי הופסק ולא חודש! זה קרה לאחר שבמהלך המשחק אוהד הפועל פרץ על הדשא וניסה לתקוף קפטן של מכבי (לפני זה שיחק בהפועל) שהתגונן וחתף כרטיס אדום! באותו רגע כמה אוהדי מכבי פורצים לדשא מצד השני של המגרש ורצים עד יציע של הפועל כאשר עוצרים אותם רק מטרים מיציע של אדומים. השופט הפסיק את הדרבי. יום למחרת שתי קבוצות אוהדים נפגשו פנים מול פנים בחצר בית המשפט כאשר הגיעו לתמוך בחבריהם העצורים. קרב גדול היה שם מכבי (25) והפועל (20) שנמשך כ-5 דקות!!! האירועה הזה עלה לנו ביוקר במובן הישיר של המילה.
בגיליון הזה אנחנו נדבר עם שני ארגונים גדולים של ערבים ונשאל אותם על המדינה האסלאמית ועל ההגירה מוסלמית לאירופה. מה אתה דעתך על זה ???
אני חושב שאיסלם הרדיקלי הוא הבעיה הגדולה של העולם וכעת אירופה מרגישה את זה במלואה. אנו בישראל רגילים להלחם על חיינו עם הגב לקיר כאשר כל קרב או מלחמה יכול להיות אחרון. כעת אירופה עומדת מול קרב השרדות דומה שגם יכול להיות אחרון.
מאיזה מדינות אתם מקבלים השראה אשר ניתן לראות בסגנון שלכם ביציע?
בהתחלה על הסצנה בארץ היתה השפעה רבה של דרום אמריקה ובעיקר ארגנטינה עם השנים זה נהיה גם מדינות בלקן שמשפיעים על כל האירופה. בכל מקרה היום לישראל יש סטייל משלה , אנשים כאן שונים מאירופאים מאוד חמים ומרגשים… שווה לבוא לראות את זה.
מה אתה חושב על האוהדים בפולין?
פולנים זה הטופ האמיתי של אירופה , ביחד עם סצנה רוסית. אומנם יערות זה לא הסטייל שלנו.
תודה רבה על הראיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים